print
GİRİŞİMSEL RADYOLOJİ
GİRİŞİMSEL RADYOLOJİ

Girişimsel Radyoloji, cerrahi kesi oluşturmadan, iğne deliği küçüklüğündeki yollarla vücuda girilerek gerçekleştirilen tanı ve tedavi yöntemlerini içerir. İşlemler yapılırken vücuda giriş bölgesine lokal anestezi uygulanmaktadır. Damardan hastayı rahatlatacak ilaçlar verilmektedir. Böylece hastalar herhangi bir acı hissetmeden konforlu bir şekilde tedavi olabilmektedir. İşlemler yüksek teknoloji içeren cihazlar kullanılarak titizlikle yapılmaktadır.
Ağrısız ve riskleri oldukça azdır. Dolayısıyla hastanın hastanede kalış süresi kısalır, hastalar işlem günü ya da genellikle bir gün sonra taburcu edilmektedir.

Lazerle Varis Tedavisi
Günümüzde, lazer birçok hastalığın tedavisinde devrim yaratan bir teknoloji oldu. Varis tedavisi bunlardan birisi. Lazer cilt yüzeyindeki kılcal varislerin tedavisinde zaten kullanılıyordu, son 10 yıl içinde çok büyük ve kabarık varislerin tedavisi de artık lazer ile yapılmaya başlandı. Büyük varislerde lazerin kullanımı damar içine lazer fiberi gönderilerek genişlemiş olan damarı içeriden ısı etkisi ile büzerek gerçekleşiyor. Oldukça kolay bir yöntem. Hastalarımız tedavilerini 20-30 dakika içinde oluyor ve kalkıp yürüyerek hastaneden ayrılabiliyor. Hemen tedavi sonrası normal işine gücüne devam edebiliyor ya da uçağına binip geldiği şehre dönebiliyor.

Lazer Ablasyon ile Varis Tedavisi kimlere yapılır?
Her türlü varis hastalığında lazer kullanılır. Özellikle damar içi lazer uygulaması anlamına gelen endovenöz lazer ablasyon tedavisi büyük ve kabarık damarlara uygulanır. Kılcal varislerin kaynağı olan derinde bir damar varsa onlara da uygulanabiliyor.

Lazer Ablasyon Tedavisi nasıl yapılıyor?
Öncelikle lazer ablasyon tedavisi lokal anestezi altında ameliyathane ortamı gerekmeden yapılabilecek kolay bir işlemdir.
Burada ağrı hissetmemeniz için bacak siniriniz lokal anestezi ile 30 dakika için uyuşturulur (femoral sinir blokajı).
Sonrasında hasarlı ve genişlemiş olan ana damarların içine tek tek girilerek lazerin ısı etkisi ile büzüşmeleri sağlanır ve lazer fiberi damar içerisinden çıkarılır. Büyük damarlar sönünce onlar ile ilişkili olan varislerde büyük oranda küçülür. Küçülmeyenler içinde tamamlayıcı bir tedavi olarak skleroterapi (Köpük tedavisi) yapılır. Bu tedavi ile son rötuşlar da yapılmış olur ve güzel bir estetik tedavi sağlanmış olur.

Peki varisim var ne yapmalıyım? Lazerle tedavi olabilir miyim?
Tüm varisler artık ameliyatsız olarak tedavi edilebilir. Ne kadar ileri varis olursa olsun. Bacak rengi koyulaşmış olsa da açık yaralar çıksa da ameliyatsız tedavi en iyi seçenektir. Benim varislerim çok ilerledi artık ameliyattan başka çare yok diye düşünmeyin. Hedefe yönelik yapılan lazer ablasyon tedavisinin sonuçları tekrarlama oranları ve yan etki oranları bakımından varis ameliyatından çok daha iyidir.

 

ONLINE RANDEVU

Online Randevu KENDİM RANDEVUALMAK İSTİYORUM

Buradan randevunuzu tarih ve uzmanınızı seçerek 7/24 planlayabilirsiniz.

Online Randevu BENİ ARAMANIZI İSTİYORUM

Randevu formunu doldurun, Çağrı merkezimiz sizi arasın. Randevunuzu bizimle planlayın.