print
Op. Dr. Cem YILMAZ
MEME HASTALIKLARI
 • Mezun Olduğu Fakülte / Yıl : ANKARA TIP FAKÜLTESİ
 • Doğum Yeri / Yıl : ANKARA/1976
 • Kişisel Web Sitesi www.drcemyilmaz.com/
ÖZ GEÇMİŞ
 • İş Deneyimi

  1976 Ankara doğumlu, evli ve iki çocuk babası olan Dr.Cem YILMAZ, ilköğrenimini Ankara Çankaya Halide Edip Adıvar İlkokulu ve orta öğrenimini Ankara Yükseliş Kolej’de tamamladıktan sonra 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne başlamış ve 2000 yılında mezuniyetin ardından, Ankara Numune Hastanesi’nde 2.Genel Cerrahi Kliniği’nde (Meme-Endokrin Kliniği) ihtisas yapmıştır. İhtisası sırasında meme kanseri ve  tiroid hastalıkları konusunda çalışmalarda bulunmuştur. İhtisasın bitimini takiben Rize Ardeşen Devlet Hastanesi’nde hizmet veren Dr.Cem YILMAZ, devlet hizmet yükümlülüğü kapsamında Mardin Nusaybin Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı ve Başhekim Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2009 yılında Bursa Asker Hastanesi’nde göreve başlamış ve bu sırada  meme kanseri, tiroid hastalıkları ve cilt kanseri konusunda akademik çalışmalar yürümüştür. Avrupa Onkoloji Enstitüsü’nde Onkoplastik Meme Kanseri Cerrahisi konusunda eğitimlere katılmış, Düsseldorf merkezli EAOS-European Academy of Senology – Avrupa Meme Bilimi Akademisi’nde onkoplastik cerrahi, kanser merkezi kuruluşu ve kanser merkezleri kalite yönetimi konularında eğitimini takiben 2010 yılında EAOS – Avrupa Meme Bilimi Akademisi’ne öğretim üyesi olarak kabul edilmiştir.

  Dr.Cem YILMAZ, Avrupa Meme Bilimi Akademisi – European Academy of Senology’ye kabul edilen en genç Avrupalı Meme Cerrahı olarak, kayda değer başarılar ortaya koymuştur. Avrupa Meme Bilimleri Akademisi’nde halen meme cerrahisi teknikleri, kanser merkezlerinde kalite ve kanser merkezi yöneticiliği konularında ders vermeye devam etmektedir.

  SENA Projesi adı altında başlattığı, Meme Kanseri Hizmetlerinde Bölgesel Dönüşüm içerikli projesi 2010 yılından itibaren uygulamaya koyulmuş ve SENA Projesi altında organize olan Türkiye’nin ilk Senoloji (Meme Bilimi) Akademisi olan SENATURK 70 yerli ve yabancı öğretim üyesiyle hayata geçmiştir.

  Tükiye’de Meme Kanseri tedavi süreçleri konusunda onlarca genç cerrahın eğitimine katkı sağlayan proje ile eşzamanlı olarak Meme Okulu Projesi de başlatılmış ve Meme Okulu, 2011 yılı içerisinde 3 ülke ve 5 ilde 80 konferans ile kamu dışında başlatılan ve geniş kitleye yayılan ilk Meme Kanseri farkındalık hareketi olmuştur. 2014 yılı için de, “Her Ayın 10′u 10 Dakika” hareketini başlatan Dr.Cem YILMAZ, konferanslarına devam etmektedir.
   

 • Üyelikler

   Avrasya Meme Cerrahları Birliği EURAMA Kurucu Üyeliği, SENATURK
  Meme Bilimleri Akademisi Kurucular Kurulu
  Türk Cerrahi Derneği, Dünya Cerrahlar Birliği (International Society of Surgeons – ISS)
  Dünya Meme Cerrahları Birliği (Breast Surgery International – BSI),
  Dünya Endokrin Cerrahları Birliği (IAES – International Association of Endocrine Surgeons),
  Avrupa Meme Hastalıkları Uzmanları Birliği (EUSOMA- European Society of Mastology),
  Avrupa Onkolojik Cerrahi Derneği (ESSO – European Society of Surgical Oncology) ve
  Melanom Araştırmaları Birliği (The society for Melanoma Research)

  üyesidir.

 • Yabancı Diller

  İngilizce

 • Yayınlar

ONLINE RANDEVU

Online Randevu KENDİM RANDEVUALMAK İSTİYORUM

Buradan randevunuzu tarih ve uzmanınızı seçerek 7/24 planlayabilirsiniz.

Online Randevu BENİ ARAMANIZI İSTİYORUM

Randevu formunu doldurun, Çağrı merkezimiz sizi arasın. Randevunuzu bizimle planlayın.