print

Meme Kanseri Sentinel Lenf Nodu Biyopsisinde Son Teknoloji “Sentimag”

16 Aralık 2020 Çarşamba | Kanser
Meme Kanseri Sentinel Lenf Nodu Biyopsisinde Son Teknoloji “Sentimag”

Meme kanseri cerrahisinde, en önemli noktalardan bir tanesi koltukaltı lenf bezlerinin hastalıktan etkilenip etkilenmediğinin öğrenilmesidir. Sentinel lenf nodu biyopsisi olarak adlandırılan bu girişimi gerçekleştirebilmek için günümüzde pek çok farklı teknik kullanılmaktadır.

Ancak son yıllarda gelişen nano-teknolojik üretim sayesinde hastaya radyasyon vermeden, ameliyat öncesi hastaneye başvurmasına gerek duyulmadan uygulanabilen ve bir tarayıcı yardımıyla lenf bezini bularak ameliyat süresini kısaltan ve başarıyı arttıran "Super paramanyetik demir oksit" diğer adıyla "Sentimag" uygulaması ülkemizde de sayılı onkoloji merkezlerinde başarıyla uygulanmaktadır.

Sentimag teknolojisi, metilen mavisi boyası uygulaması uygulamasından, lenf bezlerini daha yüksek doğrulukla ve hızla tespit etmektedir. Ayrıca metilen mavisinin ciltte oluşturabileceği yara ve sonrasındaki olası yağ nekrozu yan etkilerini göstermemektedir.

Klinik bilimsel çalışmalarda ve kliniğimizdeki uygulamalarda radyasyon veren tekniklerle aynı başarı oranlarına sahip olduğu ispatlanan Sentimag teknolojisi, radyasyonun olası olumsuz etkilerine karşı hastayı, cerrahı, ameliyat ekibini ve patoloji uzmanını korumaktadır.

ONLINE RANDEVU

Online Randevu KENDİM RANDEVUALMAK İSTİYORUM

Buradan randevunuzu tarih ve uzmanınızı seçerek 7/24 planlayabilirsiniz.

Online Randevu BENİ ARAMANIZI İSTİYORUM

Randevu formunu doldurun, Çağrı merkezimiz sizi arasın. Randevunuzu bizimle planlayın.