print

Hastanemizin PET CT Ünitesi, GE DISCOVERY IQ 3 RING PET CT cihazı Türkiyede İlk Kez Hastanemizde Kullanılmaya Başladı !

16 Mayıs 2016 Pazartesi | Sağlıklı Yaşam
Hastanemizin PET CT Ünitesi, GE DISCOVERY IQ 3 RING PET CT cihazı Türkiyede İlk Kez Hastanemizde Kullanılmaya Başladı !

Hastanemizin PET CT Ünitesi, GE DISCOVERY IQ 3 RING PET CT Cihazı  İlk Kez Hastanemizde
Kullanılmaya başladı !

Hastanemizin PET CT ünitesi, GE DISCOVERY IQ 3 RING PET CT cihazının hizmet vermeye başlaması ile yenilendi.  Sadece Türkiye`de değil Avrupa`da da  ilk kez hastanemizde kullanılmaya başlayan yüksek ve son teknoloji ürünü bu cihazın en önemli özelliği, çok düşük radyoaktif madde dozları ile milimetrik boyuttaki lezyonlarda dahi yüksek rezolüsyonda tanısal imajlar elde edebilmesi. Böylece hem hastanın maruz kaldığı radyasyon çok daha aza indirgeniyor hem de daha eski cihazlarda tanı konamayan 1 cm`den küçük lezyonlarda kanser tanısı konabiliyor.

Yeni PET CT cihazımız ile çekimler ortalama 15 dakika gibi çok kısa sürelerde tamamlanarak, özellikle klostrofobisi veya ağrısı olan hastaların çekim konforu önemli oranda artırılmış oldu.

PET CT cihazımız, aynı zamanda BT görüntülemelerinde de çok daha düşük radyasyon dozlarında tanısal olarak kullanılabiliyor.

GE  DISCOVERY IQ PET CT cihazının Türkiye ve Avrupada ilk kullanıcısı olarak  deneyimlerimizi, geçtiğimiz Nisan ayında İzmir`de yapılan 28. Ulusal Nükleer Tıp Kongresine katılan  pek çok yerli ve yabancı meslektaşımızın huzurunda,  Nükleer Tıp Uzmanımız Dr. Özlenen Gonca ÇİVİ `nin yaptığı bir sunumla paylaştık.

ONLINE RANDEVU

Online Randevu KENDİM RANDEVUALMAK İSTİYORUM

Buradan randevunuzu tarih ve uzmanınızı seçerek 7/24 planlayabilirsiniz.

Online Randevu BENİ ARAMANIZI İSTİYORUM

Randevu formunu doldurun, Çağrı merkezimiz sizi arasın. Randevunuzu bizimle planlayın.