print

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Yapmanız Gerekenler

24 Şubat 2020 Pazartesi | Beslenme
Sağlıklı Kilo Vermek İçin Yapmanız Gerekenler

Harcadığınız enerji, aldığınız enerjiden yüksek ise kilo vermeye başlarsınız. Peki, bu kilo kaybı ne kadar sağlıklı? Gerçekten doğru diyet mi yapıyorsunuz? Sağlıklı kilo kaybı için neler yapmanız gerekir? 
Sağlıklı bir kilo kaybı ve metabolizmanızı hızlandırmak için yapmanız gerekenler; 


•    Öğün atlamadan beslenin. Her gün 3 ana 3 ara öğün tüketin. Düzenli ara öğün yapmak size tokluk hissi verir. Özellikle ara öğünlerde kuru meyve, çiğ fındık, çiğ badem veya galeta tarzı atıştırmalıklar tercih edebilirsiniz.
•     Öğünlerinizin arasında 3 saati geçirmemeye özen gösterin. Bu sayede hem kan şekeriniz dengelenecek hem de metabolizmanız hızlanacaktır. 
•    Her gün 30 dakika tempolu yürüyüş yapın. Böylece yağsız kas kitlenizi arttırarak metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. 
•    Kahvaltı yapmadan güne başlamayın. Sağlıklı bir kilo kaybı için en önemli öğün kahvaltıdır. Farklı kahvaltılar metabolizmanızın daha iyi hızlanmasını sağlar. Bu nedenle her gün kahvaltınız da değişiklikler yapın.
•    Basit karbonhidrat ağırlıklı besleniyorsanız ve proteini az tüketiyorsanız metabolizmanızı yavaşlatırsınız. Her öğünde protein kaynağı (süt, yoğurt, yumurta, et, tavuk, balık vb.) tüketerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.
•    Gün içinde fazla miktarda tüketilen çay, kahve, asitli içecekler hem su yerine geçmez hem de su kaybınızı arttırır. Bu nedenle günde 2-2,5 lt su tüketmeye özen gösterin.
•    Günde 2 fincan yeşil çay tüketimi de sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacaktır. 
Sağlıklı bir şekilde kilo kaybet istiyorsanız ayda 4- 5 kilo vermeniz yeterli olacaktır. Unutmayın, hızlı kilo kaybı, tekrar verdiğiniz kiloyu hızla geri almanız demektir.

ONLINE RANDEVU

Online Randevu KENDİM RANDEVUALMAK İSTİYORUM

Buradan randevunuzu tarih ve uzmanınızı seçerek 7/24 planlayabilirsiniz.

Online Randevu BENİ ARAMANIZI İSTİYORUM

Randevu formunu doldurun, Çağrı merkezimiz sizi arasın. Randevunuzu bizimle planlayın.