MEME KANSERİ TARAMASI
Meme Kanseri Taraması

Mammografi, memenin filminin çekilerek, meme kanserinin daha ele gelmeden erken dönemde saptanmasına sağlayan bir yöntemdir.

Tarama mamografileri ile, toplumda belirli bir yaşın üstündeki tüm kadınların meme filmi çekilerek, meme kanseri erken safhada yakalanmaya çalışılır. Bu şekilde toplumda hiç bir şikayeti olmayan kadınlara meme kanseri taramasının yapıldığı mamografiye, tarama mamografisi denir.

Tarama mammografisi, dünyada en yaygın kullanılan meme kanseri erken tanı yöntemidir.  40 yaş üzerindeki her kadının 70 yaşına kadar her yıl mamografi çektirmesini önerilmektedir.
Yüksek riskli hasta durumlarında mamografik taramaya daha erken yaşta başlanabilir, tomosentez, ultrasonografi ve magnetik rezonansta ile meme kanseri taraması da mamografik taramaya eklenebilir.

Merkezimizde tomosentez teknolojisine sahip düşük doz digital mamografi cihazları ile meme kanseri taraması yapılmaktadır. Tomosentez teknolojisi ile memenin bir mm lik ince kesitlerinin alınmasını sağlamakta ve meme kanserinin atlanması ihtimali düşmektedir. 

Merkezimizde meme kanseri taraması Prof. Dr. Levent Çelik rehberliğindeki ekiple yürütülmektedir.

Son Güncelleme Tarihi 07 Nisan 2021 Editör Admin Ceyhun Taş - 0541 809 1296

ONLINE RANDEVU

Online Randevu KENDİM RANDEVUALMAK İSTİYORUM

Buradan randevunuzu tarih ve uzmanınızı seçerek 7/24 planlayabilirsiniz.

Online Randevu BENİ ARAMANIZI İSTİYORUM

Randevu formunu doldurun, Çağrı merkezimiz sizi arasın. Randevunuzu bizimle planlayın.